Najpopularniejsi francuscy Youtuberzy – Zobacz kogo warto śledzić

Redakcja

21 marca, 2024

YouTube to platforma, która zrzesza najbardziej znanych twórców będących vlogerami. Należy zwrócić uwagę na to, że chcąc zaistnieć w sieci, warto otworzyć swój kanał i zrobić wszystko, by promować swoje idee wśród innych twórców. Są oczywiście niektórzy podważający wolność słowa i być może nawet ich zarzuty są słuszne. Chociaż w naszym kraju przeważnie ogląda się polskich twórców, to warto zwrócić się ku francuskiemu podwórku i najbardziej popularnym twórcom na YouTube, o których powiemy sobie parę słów.

Popularni francuscy youtubersi kim są i jakie tematy poruszają

Tak naprawdę YouTube francuski nie różni się zbyt bardzo od polskiego. Owszem, Francja jest innym krajem od Polski; jest bardziej różnorodny etnicznie kulturowo, religijnie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kanałów. Pierwszym z nich jest „Brut”, który ma ponad 1,5 mln subskrypcji. Jest to naprawdę dobry wynik, o którym spora ilość polskich twórców może pomarzyć. Popularni twórcy francuscy na platformie YouTube w postaci Brut kręcą krótkie reportaże o różnorodnej tematyce.

Innym znanym twórcą youtubowym na francuskim podwórku jest Stephane Edouard. To psycholog, który na swoim kanale opisuje relacje damsko-męskie. Jest to tematyka dość niszowa, a jednak ma on liczbę subów dość pokaźną, ponieważ mowa o 344 tysiącach. Wspominając o popularnych francuskich twórcach na YT, nie można zapomnieć o „Thinkerview” czy kultowym „innerFrench”

Jak stać się popularnym youtuberem we Francji?

Przepis na stanie się popularnym youtuberem we Francji nie jest różny od tego, który jest w Polsce. Należy obserwować zachodzące zmiany w społeczeństwie, prezentować content, który będzie trafiać w gusta odbiorców i tym samym przełoży się na subskrypcje. Nie można zapomnieć o tym, że w późniejszym etapie może się to stać źródłem zarobku. Na pewno chcąc zaistnieć we Francji, nie można mówić nudno, można wzbudzać kontrowersje, ale przede wszystkim trzeba umieć realizować swoje materiały video w sposób łatwy, przyswajalny dla odbiorcy i niezbyt długi.

Polecane: