System edukacji zdalnej we Francji – sprawdź, jak działa i co oferuje

Redakcja

25 marca, 2024

Nie da się ukryć, że w czasie pandemii koronawirusa wiele krajów zostało zmuszonych wręcz do tego, by zaproponować swoim uczniom zdalny system edukacji. Wydawało się na samym początku, że uczniowie będą z niego wyjątkowo zadowoleni,  gdyż nigdy ich ulubionym zajęciem nie było siedzenie w szkolnej ławie. Najdłużej taki system obowiązuje obecnie we Francji, gdzie uczniowie już od długiego czasu uczestniczą w zajęciach szkolnych całkowicie w formie wirtualnej. Jednak jak system edukacji zdalnej we Francji wpływ na samych uczniów i czy jest on w ogóle skuteczny?

Czy system edukacji zdalnej we Francji jest skuteczny?

System edukacji zdalnej we Francji został wprowadzony bardzo szybko, gdyż miało to miejsce już na samym początku pandemii związanej z COVID-19. Nie da się zaprzeczyć, że na krótką metę, system edukacji zdalnej we Francji świetnie się sprawdził. Na początku zarówno uczniowie jak i rodzice we Francji z dużym zapałem i zaangażowaniem zaadaptowali się do nowych zmian i wydawać by się mogło, że polubili nowy system. Jednocześnie w miarę upływu czasu zaczęto dostrzegać, że efektywność nauczania we Francji znacznie spadła, a coraz więcej uczniów po prostu nie przykłada się do wirtualnych zajęć. Wobec tego zaczęto zgodnie kwestionować całą skuteczność wprowadzonego systemu zdalnego nauczania we Francji.

Jak system edukacji zdalnej we Francji wpływa na uczniów?

System zdalnego nauczania we Francji- im dłużej trwa- tym bardziej negatywnie wpływa na samo zdrowie uczniów. Okazuje się bowiem, że brakuje im kontaktu z rówieśnikami, a także brakuje im odpowiedniej motywacji do efektywnej nauki. Wykazuje się także, że uczniowie doświadczają o wiele większych problemów z koncentracją, a ich wyniki w nauce znacznie się pogorszyły. Szczególnie widać to w odniesieniu do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy zaczęli regularnie te wirtualne zajęcia po prostu opuszczać. Na dłuższą metę można więc śmiało powiedzieć, że system edukacji zdalnej we Francji nie był tak efektywny, jak zakładano.

Polecane: