Odwiedź Bordeaux... nie ruszając się z domu!

by - 15:47W obecnie zaistniałej sytuacji ciężko jest nam planować podróże czy wycieczki, prawda? Przygodą życia w tej chwili jest wyjście po bułki albo z psem, dlatego też na rozchmurzenie proponuję wam dzisiaj zwiedzanie Bordeaux! I to z zacisza własnych czterech ścian. 
Dzisiaj oddaję w wasze ręce listę aplikacji, kont czy stron jakie warto odwiedzić, żeby dowiedzieć się nieco więcej o Księżycowym Porcie. Gotowi? To zaczynajmy! 
Podglądanie Bordeaux w czasie izolacjiRzadko można trafić na naprawdę puste ulice czy skwery w Bordeaux, to miasto zawsze tętni życiem! I szczerze powiedziawszy nie sądziłam, że kiedykolwiek ujrzę je tak bardzo puste i… smutne, bez tej kulturalnej różnorodności, bez tłumów ludzi. Że przejdę przez centrum miasta bez usłyszenia gwaru i dziesiątek różnych języków. Chcąc wam zaoferować mały smaczek naszej obecnej codzienności odsyłam was na sam początek do miejskiego monitoringu. Możecie wybrać sobie różne punkty miasta i zobaczyć, że miejsca, które w sezonie turystycznym (i nie tylko!) są wypełnione ludźmi teraz świecą pustkami i jestem pewna, że tęsknią do gwaru, śmiechu dzieci i wesołych tłumów. Wrzucam więc kilka linków, dzięki którym możecie podglądnąć moje miasto! Znajdziecie widoki na na przykład Place de la Bourse, lustro wody czyli Miroir d’eau, panoramę na Pont de Pierre…Po kliknięciu w każdy link na dole strony znajdziecie jeszcze kilka innych lokalizacji! Nie tak dawno natrafiłam na zapierający dech w piersiach filmik autorstwa Nicolas Delage, robi on naprawdę piorunujące wrażenie. Choć widać, że kręcony w godzinach wczesnoporannych zapewne, żeby jeszcze bardziej spotęgować pustkę i ciszę panującą na ulicach naprawdę wiernie oddaje obecny klimat Bordeaux. Koniecznie obejrzyjcie i dajcie mi znać jak się wam podobał! Na mnie wywarł ogromne wrażenie.

Może nauka języka? Jeśli chcecie zacząć naukę francuskiego koniecznie rzućcie okiem na instagramowe konto najlepszego nauczyciela francuskiego ever! Mowa tu oczywiście o Panu od francuskiego! uwielbiam go podglądać, jego stories zawsze poprawiają mi humor. Koniecznie dajcie mu szansę, kto wie - może po czasie izolacji naprawdę zechce wam się nauczyć języka Moliera? 

Instagramowa podróż do Bordeaux!

  
Koniecznie muszę wam również polecić kilka moich ulubionych instagramowych kont, które ukazują piękno tego miasta. To moi subiektywni ulubieńcy, jeśli macie swoich - nie wahajcie się nimi podzielić! Ci Bordeaux-maniacy mają naprawdę wielki talent i potrafią uchwycić aparatem wspaniałe kadry, które głęboko zapadają w pamięć i sprawiają, że chce się teleportować w miejsce widoczne na zdjęciu. Są dla mnie wielką inspiracją, dlatego koniecznie chcę się z wami nimi podzielić!

Kliknijcie w zdjęcie, żeby przenieść się do Bordeaux widzianego oczami następujących ludzi:To właśnie dzięki tym zdjęciom nie popadłam jeszcze w kompletną chandrę i mam w sobie motywację do dalszego działania. Oczami wyobraźni widzę moje piękne miasto w swoich złotych godzinach i od razu humor się poprawia. Nie mogę się już doczekać kiedy sama złapię za aparat i pobiegnę na starówkę robić sesje zdjęciowe moim ukochanym kamieniczkom!

Jeśli chcecie zobaczyć Bordeaux moimi oczami zapraszam na Instagram pod hashtag #krlns_bordeaux, znajdziecie tam wszystkie moje zdjęcia Księżycowego Portu! Dajcie znać jak wy sobie radzicie w czasach izolacji! Pamiętajcie, żeby siedzieć na tyłku w domu! To w tej chwili najważniejsze. Widzimy się tutaj niebawem z kolejną porcją kwarantannowych polecanek! 


Całuję mocno, 

You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!