Świąteczne jarmarki w Bordeaux

by - 19:25

Grudzień już przybył, a więc szykujemy się do świąt! W Bordeaux oczywiście atrakcji nie zabraknie, dlatego dzisiaj chcę wam przybliżyć program na najbliższe kilka tygodni i przedstawić kilka jarmarków świątecznych, które będziecie mogli odwiedzić! Jeśli więc święta spędzacie w Księżycowym Porcie - nie możecie tam nie pójść!

Marché de Noël - Allées de Tourny


To największy jarmark świąteczny w mieście, jak co roku ma miejsce w Alejach Tourny pomiędzy placem Quinconces i Teatrem Wielkim. Kilkuset wystawców z naszego regionu, ale i nie tylko! Znajdziecie tam również na przykład stand ze specjalnościami prosto z Quebecu! Zdecydowanie polecam się do nich wybrać, są bardzo otwarci i sympatyczni, bardzo chętnie doradzą w kwestii prezentów dla bliskich. No i nie ma to jak Sortilège, czyli kanadyjskie whisky z syropem klonowym! 

Choć rzadko kupuję tam jakieś bibeloty lubię tam chodzić na grzane wino z pomarańczami, aligot i pieczone kasztany. Tak, jestem łasuchem! Xmas Market - Darwin


Od koszar do jednego z najbardziej popularnych miejsc w Bordeaux. Słynny Darwin czy też jak kto woli l’écosystème Darwin również będzie gościć swój mini jarmark świąteczny. Oczywiście wszystko w duchu tego dosyć alternatywnego miejsca! Od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 będziecie mogli wpaść na rzemieślniczy jarmark z lokalnymi produktami, biżuterią czy ubraniami. Są również przewidziane koncerty i atrakcje oraz atelier dla dzieci! 

Organizatorzy podkreślają tylko, że nie będzie możliwości płacenia kartą płatniczą, dlatego polecają zabrać ze sobą gotówkę lub czeki (tak, we Francji płacenie czekami wciąż jest cholernie popularne)!Marché de Noël Solidaire - Maison eco-citoyenne


W podobnym stylu do jarmarku z Darwina, z tą różnicą iż trwać on będzie od szóstego do dwudziestego czwartego grudnia. Przy okazji na placu obok można będzie kupić żywe choinki! Poza Bordeaux


W każdym miasteczku w pobliżu Bordeaux znajdziecie mini jarmark świąteczny z atrakcjami dla dzieci, butikami ze słodyczami i piękną świąteczną atmosferą, która skutecznie was rozgrzeje. W centrum Pessac jest karuzela dla dzieci, a budynek merostwa zmienił się w domek świętego Mikołaja! W Villenave d’Ornon 21 i 22 grudnia będziecie mogli sobie zrobić zdjęcie ze świętym Mikołajem! Więcej informacji o jarmarkach i wydarzeniach świątecznych znajdziecie pod tym linkiemMówię wam do niebawem w kolejnym tekście, w którym opowiem wam o indispensables, żeby spędzić prawdziwie francuskie święta i zdradzę czy te rzeczy pojawiają się u mnie w domu, czy też nie. 
Pozdrawiam ciepło, You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!