Bordeaux z lotu ptaka

by - 14:17Nie ma nic piękniejszego niż panoramy z lotu ptaka, prawda? I choć Bordeaux to miasto bardzo, bardzo płaskie zebrałam wam w tym bileciku kilka miejsc, z których można podziwiać niezwykłe panoramy Księżycowego Portu! Podzieliłam te miejsca na kilka kategorii - w zależności od dostępności i ceny, wszystkich ciekawych zapraszam więc do dalszej lektury!Raz do roku w Bordeaux…


… można wejść na szczyt jednej z kolumn mostu Chaban-Delmas! Jest to najwyższy podnoszony most w Europie. Nie można niestety zostać na partii unoszącej się, ale bez obaw - istnieje inna opcja. Z okazji europejskich dni dziedzictwa możecie wejść na jedną z kolumn, która ma ponad siedemdziesiąt metrów. Widok stamtąd musi być niesamowity! Ciekawą i zdecydowanie bardziej romantyczną opcją jest… przejażdżka diabelskim młynem, który pojawia się w Bordeaux dwa razy do roku na placu Quinconces. Wesołe miasteczko zajmuje cały ten plac w kwietniu i październiku. Wieczorna rundka w tamtym miejscu może być świetnym pomysłem na oryginalną randkę. A widoki zapierają dech w piersi! Do kościołów marsz! 


Może nie koniecznie do kościoła, ale na dzwonnice. Zdecydowanie polecam wam wdrapanie się na szczyt Tour Bey Berland znajdującej się przy katedrze świętego Andrzeja. Przed wami jakieś dwieście trzydzieści stopni i taras widokowy na wysokości pięćdziesięciu metrów. Przywita was niezwykła panorama ścisłego centrum oraz Garonna. Na pierwszym tarasie są umieszczone również tablice z charakterystycznymi punktami miasta, żebyście nie przegapili żadnego detalu! Wstęp na wieżę do koszt 5-6 euro, darmowy wstęp dla osób poniżej 25 roku życia mającym przy sobie paszport/dowód osobisty. 


Kolejną dzwonnicą na którą można wejść jest oczywiście ta przy bazylice świętego Michała. Jest to druga najwyższa wieża kościelna we Francji, wstęp również jest płatny (5 euro jeśli dobrze pamiętam). Ale widoki są absolutnie bezcenne! 


Zdecydowanie niższym punktem, z którego również jest piękny widok to Porte Cailhau, jedna z bram miasta! Znajduje się pomiędzy Place de la Bourse i Porte de Bourgogne. Wstęp płatny podobnie jak dwie poprzednie atrakcje. Czy warto? Oczywiście, warto chociażby dla średniowiecznych okiennic, które śmiesznie deformują wizję miasta! Parkingi nie tylko dla samochodów!


Kto by pomyślał, że z parkingów może rozciągać się niesamowity widok na miasto, co nie? Moje ulubione miejsce to parking na dachach hangarów, które położone są wzdłuż rzeki. Lubię bardzo tam chodzić na zachody słońca czy pokazy fajerwerków! A jakiś czas temu z tamtego parkingu oglądałam pokaz dronów! 

Kolejnym świetnym parkingiem jest ten Victor Hugo w centrum miasta. Choć nie jest wysoki i z jego powierzchni widać praktycznie same dachy Bordeaux to trzeba przyznać, że jest to widok warty zobaczenia. Łatwo się tam dostać, widać z niego Grosse Cloche i kilka innych charakterystycznych punktów Bordeaux! 
Mogłabym również wyliczyć wam tutaj restauracje z boskimi widokami, ale to zachowajmy sobie na przyszłość, kiedy już wszystkie dla was przetestuję! 
Pozostańmy w kontakcie - wpadnijcie na fanpage strony! Znajdziecie tam najnowsze aktualizacje, ciekawostki, wiadomości z Bordeaux i okolic. Posłuchamy tam wspólnie muzyki i podzielimy się lekturami, jakie czytamy! Jeszcze nas nie lubicie? Koniecznie czas nadrobić zaległości! Nie zapomnijcie o aktywowaniu powiadomień, żeby zawsze być na czasie z nowinkami z królestwa wina! Kliknijcie śmiało - Francuskie Życie


Do zobaczenia niebawem w nowym tekście,


Korzystajcie z wakacji, urlopów i pięknej pogody!

~ KarolinaYou May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!