Zapomniane miejsca

by - 09:24Uwielbiam opuszczone, zapomniane miejsca. Gdzie czas się zatrzymał, gdzie ślady poprzednich lokatorów czy działaczy jeszcze nie zniknęły całkowicie pod falą graffiti i koczowisk. Ciężko jest takowe znaleźć, ale nawet jeśli sztuka uliczna do nich dotarła - nadal mają w sobie to coś. Dzisiejszy bilecik będzie swoistą galerią zdjęć z takiego właśnie miejsca.


Dworek z powyższych zdjęć powstał w 1862 roku w Bouillac, mieścinie nieopodal Bordeaux. Podczas WWII stał się własnością niemiecką, zaś ostatnią jego misją było działanie jako dom starców. Miejsce to jednak się wyludniło i zapuściło, zaś kilka lat temu (w 2010) miejsce to strawiło pożar. Nie byliśmy tutaj sami, z poddasza (śmiesznie to brzmi w kontekście budynku bez dachu) rozciąga się bardzo interesujący widok. Jest to świetne miejsce dla fotografów. Choć przede wszystkim jest to idealne miejsce dla graffiti. Po intensywnych opadach deszczu ostatnio w Bordeaux, takie miejsce jak ten dworek daje nam idealną okazję do kilku ciekawych puddle i zabawy z aparatem. 
Kilkanaście metrów dalej znajdowały się zapewne pomieszczenia gospodarcze. Wielka brama wjazdowa jak i zagospodarowanie miejsca sugeruje stajnię, zaś obok jest imponujący gołębnik.

Wejście na piętro jest dosyć ryzykowne, jeśli koniecznie chcecie się tam dostać polecam korzystać ze schodów pojedynczo, gdyż nie są zbyt solidne. I nie radzę zapuszczać się po poddaszu, jak wspominałam wcześniej budynki te dotknął ogień i ich konstrukcja jest naruszona. Nie ma co nierozważnie ryzykować. W powietrzu czuć zapach spróchniałego drewna, pod nogami walają się puszki po farbie. Białe mury są zamalowane abstrakcyjnymi obrazkami. Lubicie odwiedzać takie miejsca? Czy może wolicie bezpieczniejsze rozrywki? Dajcie znać w komentarzach pod tym postem!
Karolina ~

You May Also Like

3 komentarze

 1. Świetne miejsce a swoją drogą odważna z Ciebie duszyczka, ja chyba nie wlazlabym na to piętro. Ten ogród i ściany obrosniete roślinnością, wszystko mogłoby być tłem do jakiegoś fajnego filmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę! Ale w sumie bardziej interesowałoby mnie zobaczenie tego miejsca w czasach swojej świetności, to musiał być niezły widok :)

   Usuń
 2. Ahh jaka szkoda, pewnie kiedyś musiał być piękny! Chociaż dzisiaj również ma w sobie to coś... Super, że pokazujesz takie miejsca, niedostępne i zapomniane.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!