Święto zakochanych - nasze propozycje

by - 11:29

Dzień zakochanych już lada chwila, dlatego pomyślałyśmy, że pokażemy wam nasze ulubione miejsca na romantyczne spotkania! Wszak Bordeaux i okolice są pełne uroczych miejsc, do których warto udać się na randkę! 


Na kawę, herbatę i ciastko…Znajdująca się w okolicach placu Gambetta kawiarnia L’autre salon de the jest przeuroczym miejscem, gdzie herbata podawana jest w najpiękniejszej zastawie, ciasta i ciasteczka kuszą wystawione na paterach na samym środku pomieszczenia, a ogólna atmosfera sprawia, że nie chce się stąd wychodzić. 

W podobnym stylu jest English Country Kitchen, też w tamtych okolicach. Ich filiżanki nigdy nie mają spodka z tego samego zestawu, wnętrze jest bardzo vintage. Miło jest sobie tutaj przyjść i napić się herbaty lub piwa przed pójściem na seans do kina, które jest tuż obok


Na dobry film…Skoro o kinach już mowa to trzeba wspomnieć o UGC Gambetta, jedno z nielicznych miejsc, gdzie można oglądnąć film w VOSTFR. Ważna to informacja dla wszystkich tych, którzy tak jak ja na przykład nie znoszą francuskiego dubbingu w filmach! 

Kino Megarama po drugiej stronie rzeki, niedaleko placu Stalingrad ma za to najwygodniejsze fotele na świecie. Nie ma to jak zatopić się w takie siedzisko i ściskać rękę ukochanej osoby oglądając jakiś wciągający film akcji! 

Jeśli zaś wolicie kino alternatywne i autorskie zdecydowanie polecamy seanse w Utopii! Już samo kino jest miejscem dosyć egzotycznym, gdyż powstało w miejsce kaplicy czy kościoła. Miejsce dosyć insolite, nawet ich bilety wstępu są z innej epoki, co tylko dodaje im uroku. 


Relaks w spa…Zamiast kina czy wypadu do restauracji możecie przecież wybrać się do Hôtel Ville d’Hiver w Arcachon, gdzie oprócz gabinetu masażu znajdziecie również hammam, czyli turecką saunę.

Pięknymi widokami może również pochwalić się kompleks Les sources de Caudalie, hotel położony wśród winnic w okolicach Martillac. Tam również znajdziecie spa, żeby nacieszyć się chwilą relaksu.
Wszystkie te miejsca znajdziecie na poniższej mapce, zaznaczyłyśmy je kolorem czerwonym. Kilka innych miejsc wartych zachodu jest oznaczonych pomarańczowym, po kliknięciu na nie znajdziecie kilka słów o nich i link odsyłający do ich strony internetowej/fanpage na Facebooku.

A to gdzie spędzicie walentynki zależy już tylko od was!

You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!