8 rzeczy do zrobienia w tym miesiącu!

by - 12:04


Nie ukrywajmy, grudzień w Bordeaux i okolicach jest zimnym, deszczowym okresem i naprawdę nie chce się nam wtedy wychodzić z domu, prawda? Znalazłam jednak kilka powodów, dla których warto wyjść spod koca, wskoczyć w ciepłe ciuszki i ruszyć na miasto! Ciekawi mojej selekcji? To śmiało kontynuujcie lekturę!

Świąteczne poszukiwanie prezentówGrudzień to święta, a więc i prezenty. Nie wiem jak wy, ale ja zawsze mam problem ze znalezieniem czegoś oryginalnego ale i użytecznego w życiu codziennym. Dlatego warto jest przejść się przez aleje Tourny, gdzie ma miejsce jarmark świąteczny! To miejsce jest szalenie inspirujące, można tam znaleźć naprawdę coś ciekawego i sprawić tym samym przyjemność bliskiej nam osobie. 

Gdzie? - Allées de Tourny, 33000 Bordeaux
Kiedy? - do 30 grudnia, codziennie od 10h30 do 21h30
Ale przecież to nie jedyny jarmark świąteczny w Bordeaux! Warto również zaglądnąć do Caserne Niels, czyli do Darwina. Czeka tam na was sporo niespodzianek, atelier dla dzieci, degustacji produktów bio i nie tylko! 

Gdzie? - 87 quai des Queyries, 33100 Bordeaux
Kiedy? - 14-16 grudniaDlaczego nie wybrać się na nieco bardziej egzotyczny jarmark świąteczny? To pierwsza edycja tego jarmarku promującego afrykańskie tradycje i folklor wysp basenu morza Karaibskiego. W ich programie mini pokazy mody, standy z biżuterią i ozdobami wykonanymi ręcznie, smakołyki z których ucieszy się wasze podniebienie! 

Gdzie? - 17 rue Edouard Faure, 33300 Bordeaux, France
Kiedy? - 21-23 grudniaPrzesympatycznym miejscem jest również plac Pey Berland (przy katedrze Saint Andre), gdzie ma miejsce solidarny jarmark świąteczny. Handlarze i rzemieślnicy, którzy będą tam sprzedawać swoje produkty sprawią, że na nowo poczujesz magię świąt! Wszystkie rzeczy jakie tam znajdziesz są Made in France, warto jest wesprzeć lokalnych producentów! 

Gdzie? - plac Pey Berland, 33000 Bordeaux
Kiedy? - do 23 grudnia (w zależności również od V aktu strajku żółyuch kamizelek)
Grudniowe przyjemnościBordeaux Tasting zbliża się wielkimi krokami, to znakomita okazja, żeby spróbować czegoś nowego - i mowa tu tylko o winie! Wydarzenie to ma miejsce w okolicach Place de la Bourse, który to już chyba wszyscy kojarzą. Bordeaux Tasting jest podzielony na kilka sektorów, od was zależy, którego wina najbardziej chcecie skosztować!

Tak więc w Palais de la Bourse będzie można spróbować les grands bordeaux czy też cognacu; w Le Gabriel dostaniecie Pomerol Séduction; w La Bulle zaś dostępne będą wszelakie bordeaux supérieur. W muzeum cła (Le Musée national des Douanes) - wina z innych regionów niż Bordeaux; w Espace Saint-Rémi będzie miała miejsce degustacja szampanów; a na deser w Maison Darnozan traficie na selekcję win bio. 

Więcej informacji oraz możliwość zakupu swoich biletów znajdziecie pod tym linkiem.Grudzień to także czas koncertów świątecznych i noworocznych, jestem pewna, że zainteresuje to chociaż kilku z was! I tak na przykład dziewczęcy chór ma kilka darmowych koncertów w Bordeaux i okolicach (daty, miejsca i linki do wydarzeń na Facebooku poniżej), chłopięcy chór również ma kilka takich wydarzeń zaplanowanych. Świąteczny koncert w audytorium jest rzeczą nie do przegapienia!


Koncerty dziewczęcego chóru:

Concert de Noël w kościele Notre Dame, Bordeaux (link do wydarzenia)
Msza adwentowa w katedrze Saint Andre, Bordeaux (link do wydarzenia)
Concert de Noël w kościele Saint-Paul, Bordeaux (link do wydarzenia
Wigilijny koncert w katedrze Saint-Andre, Bordeaux (link do wydarzenia)


Koncerty chłopięcego chóru:

Concert de Noël w kościele Saint-Seurin, Vendays-Montalivet (link do wydarzenia)
Concert de Noël w kościele Sainte Geneviève, Bordeaux (link do wydarzenia)
Wigilijny koncert w katedrze Saint-Andre, Bordeaux (link do wydarzenia)

Koncert świąteczny (Concert de Noël de Radio Classique) w audytorium opery - kompletny program i możliwość zarezerowowania swoich miejsc pod tym linkiem

Dla najmłodszych


W Cap Sciences, niedaleko Centrum Wina w Bordeaux ma miejsce interaktywna wystawa, dzięki której dowiecie się nieco więcej o efektach specjalnych w kinie. To genialna okazja, żeby zobaczyć jak wygląda praca na zielonym ekranie i… móc się nim pobawić. Czemu więc nie zabrać swoich bliskich i nie pokazać im jak wygląda praca w przemyśle filmowym, a nuż zarazisz dziecko pozytywnym bakcylem i rozwiniesz jego talent! Nie zapomnij zarezerwować miejsc dla siebie i bliskich! Wszystkie potrzebne informacje, a także możliwość kupienia wejściówej pod tym linkiemPamiętacie, że jeszcze kilka lat temu na placu Pey Berland było lodowisko? Koszty utrzymania były jednak zbyt duże, a i nie miało to zbyt pozytywnego odbicia na środowisku. Ale nic straconego, przecież niedaleko jest lodowisko z prawdziwego zdarzenia! Myślę, że warto jest iść powygłupiać się na lodzie, tym bardziej, że w czasie ferii dzieci się nudzą. 
Kalendarz dni, kiedy można wskoczyć w łyżwy w tym oto linku!


Czy udało mi się przekonać was do przybycia do Bordeaux? Która atrakcja jest najbardziej ciekawa? Daj znać w komentarzu!Do następnego razu, 
Karolina

You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!