Na początek

by - 16:35

Cześć. Chyba mnie jeszcze niz znasz, prawda? Na pewno nie jako nową autorkę bloga! Mam tu dla ciebie kilka słów o tym, jak to się stało, że tu jestem i czego dotyczyły będą podejmowane przeze mnie tematy. Nie będę się rozdrabniać nad przedstawianiem mojej osoby jak to zazwyczaj w powitalnych postach bywa. Przecież i tak wielu rzeczy dowiesz się wraz z lekturą kolejnych tekstów! foto: https://www.sarahbelmas.com/ 
https://www.facebook.com/sarahbelmasphotographie/

Mało ciekawa lecz krótka historia o tym, jak trafiłam na bloga


Był 30 czerwca 2016 roku. Spakowałam resztę rzeczy do małej walizki i wychodząc z mieszkania bez kluczy zatrzasnęłam drzwi tak, żebym już nigdy więcej nie mogła przez nie przejść. Mieszkanie to czekało już puste na nowych współlokatorów, a ja udałam się w stronę hotelu niedaleko uniwersytetu, żeby móc spokojnie powtórzyć materiał do obrony pracy dyplomowej, która miała odbyć się kolejnego dnia. Niestety tego dnia był mecz Polska-Portugalia i koniecznie musiałam obejrzeć jak Polacy przegrywają i robić przy tym miliard innych czynności typu malowanie paznokci, prasowanie koszuli, zaplatanie włosów - w skrócie, wszystko, byle się nie uczyć. W efekcie rozpaczliwych poszukiwań coraz to innego zajęcia, otworzyłam laptopa i wpisałam w Google “co robić w lato w Bordeaux”, bo przecież  bardzo martwiłam się, że po ekscytującej przeprowadzce do Francji, jaka mnie czekała, w resztę wakacji padnę ofiarą nudy. W ten oto sposób trafiłam na post Karoliny, która miała tysiące propozycji na tę okoliczność oraz innych ciekawych artykułów dotyczących mojego przyszłego zakątka, nie mogłam więc nie pozostawić komentarza, w którym pochwaliłabym się moim rychłym przybyciem. Co właściwie nikogo nie obchodziło, ale Karolina, żeby nie wyjść na nieuprzejmą autorkę, odpowiedziała mi w komentarzu, następnie w wiadomości prywatnej.

A później na piwie w Dickensie, niedaleko miroir d’eau. Potem niewiele dalej na Pimsie w Sweeney Toddzie. W każdym razie, zawsze na czymś alkoholowym. Nie żeby to była moja własna inicjatywa, wszystkiemu winna jest oczywiście ta piwofilka (mam nadzieję, że zrozumieliście grę słów w kursywie, przyzwyczajajcie się, sucharów będzie jeszcze więcej).

Tak właśnie dzięki temu blogowi się poznałyśmy, lecz dopiero po dwóch latach naszej pięknej polskiej znajomości, przyszło nam do głowy współautorstwo.

Dlaczego tutaj jestem?


Od jakiegoś już czasu chodziło mi po głowie stworzenie mojego małego zakątka w internecie, w którym mogłabym podzielić się swoimi mądrościami, wiedzą czy doświadczeniami, które mogłyby przydać się innym. Jako studentka trzeciego roku licencjatu bordoskiego uniwersytetu publicznego, pasjonatka języków obcych i maniaczka dobrych cieni do powiek chciałabym wprowadzić na bloga treści bliskie memu sercu. 

Dlatego jeśli …

   a) Chciałbyś wyjechać do Francji na studia lub jesteś w trakcie przygotowań
   b) Uczysz się francuskiego bądź innego języka i szukasz dobrego kontentu do pomocy
   c) Kochasz się w kosmetykach
   d) Lubisz czytać o zwykłym życiu zwykłych ludzi

… Moje posty będą dla ciebie. 

W ten sposób znajdziecie na blogu jeszcze bardziej różnorodne materiały. Dla frankofonów oraz osób, które uczą się francuskiego, będę starała się również tłumaczyć większość publikowanych tesktów. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Mała zapowiedź


W kolejnych postach dowiecie się nieco więcej o tym, jak pobyt we Francji na mnie wpłynął i o mojej przygodzie z edukacją wyższą - tą polską jak i tą francuską. Będzie długo i nudnie, więc zapraszam do lektury szczególnie tych, którzy nie mają co zrobić ze swoim wolnym czasem. Więcej już nic nie powiem, żeby nie psuć niespodzianki!

Dajcie mi koniecznie znać w komentarzu na jakie tematy najbardziej czekacie! A może chcecie mi zadać pytanie? Piszcie śmiało!


Do następnego !
Pola


You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!