Najlepsze z najlepszych

by - 15:55

Czy muszę jeszcze powtarzać jak bardzo kocham Bordeaux? Chyba nie, widać to w niemal każdym wpisie i pod każdym zdjęciem jakim dzielę się z Tobą na Instagramie. To zdecydowanie moje miejsce na ziemi! Dzisiaj opowiem Ci dlaczego Bordeaux jest najlepszym miastem!


Bycie Bordeauxfilem nie jest łatwe, zwłaszcza w świecie gdzie symbolem Francji jest wieża Eiffela, a o Księżycowym Porcie wspomina się tylko w kwestii wina. A przecież Bordeaux to nie tylko trunki! Dlaczego kocham Bordeaux? Dlaczego warto tu przyjechać? Dlaczego warto tu żyć? Zapraszam do dalszej lektury, żeby odpowiedzieć na te pytania!1. Mniejsze i bardziej przystępne od Paryża

Wszyscy, którzy chcą odwiedzić Francję najczęściej obierają kierunek Paryż. Dlaczego to robicie, Bordeaux jest bardziej przyjazne, tańsze i lepsze! Żartuję, Paryż też ma swój urok, ale... ale przecież nie bez powodu moje miasto ma przydomek 'petit Paris', prawda? Bordeaux jest mniejsze, ale również pełne atrakcji i rozrywek na każdym kroku, życie tutaj jest tańsze i mniej stresujące niż w stolicy. To pewnie przez wino! 


2. Queen approves

Kiedy Elżbieta II była z wizytą w Bordeaux stwierdziła iż to miasto jest “The very essence of elegance” . Co lepszego może być od życia w mieście, które zatwierdziła sama królowa?


3. Szlak pielgrzymów

Bordeaux jest ważnym miejscem na szlaku pielgrzymów podążających drogą świętego Jakuba, a już na pewno dla tych zmierzających drogą Via Regia. Aż trzy kościoły znajdujące się w Księżycowym Porcie są wpisane na listę UNESCO, kościoły które mają ogromne znaczenie dla pielgrzymujących - bazylika Saint Seurin (kolebka chrześcijaństwa w Bordeaux!), katedra Saint André oraz bazylika Saint Michel. Bordeaux jest jedynym miastem we Francji z trzema kościołami wpisanymi na światową listę dziedzictwa i które są na szlaku świętego Jakuba. Przyznaj, że całkiem nieźle!


4. Wszędzie blisko

Jeśli znudzisz się Bordeaux (a wątpię, że nastąpi to bardzo szybko) zawsze możesz wsiąść w samochód i pojechać nad ocean - do pięknych plaż w Le Porge czy Lacanau jest około czterdzieści minut drogi! Jeśli zaś zajedziesz dalej wylądujesz u stóp największej wydmy w Europie! 
Do krainy tapasów i sangrii jest ok. dwieście kilometrów, wycieczka w Pireneje zajmie jakieś trzy-cztery godziny. Zaś dzięki nowemu połączeniu z Paryżem - w stolicy będziesz za dwie godziny.  


5. Największe, najwyższe... najlepsze!

W Bordeaux znajdziesz największą sadzawkę lustrzaną we Francji (i chyba nawet w świecie!) - Miroir d'Eau; tutaj jest również największy plac w Europie (Place des Quinconces). W 2015 roku Bordeaux zostało wybrane najlepszym miastem pod względem turystycznym. Druga największa iglica kościelna znajduje się na placu św. Michała - ma ona ponad sto czternaście metrów wysokości. Niedawno na blogu wspomniałam, że miałam okazję zwiedzić synagogę w Bordeaux, która okazała się być najwięszką we Francji! Mamy tu najlepsze wina, które kuszą cały świat, każdy chociaż raz w życiu słyszał o winie z Bordeaux... Mamy najlepsze imprezy - święto rzeki, święto wina, sympozja fajerwerków, największą dyskotekę we Francji. Księgarnię również mamy największą!Możnaby tak wymieniać bez końca! Bordeaux jest niezwykle przyjaznym, tolerancyjnym i wielokulturowym miastem, które koniecznie trzeba zobaczyć. Albo jeszcze lepiej - po prostu tutaj żyć! Mam nadzieję, że po lekturze tego krótkiego tekstu dopiszesz Bordeaux do Twojej listy miejsc do zobaczenia!


Pozdrawiam ciepło,
Karolina

You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!