Rzeczy do zrobienia w tym kwartale!

by - 19:18Czas na garść informacji o tym co warto zrobić w Bordeaux i okolicach przez najbliższe trzy miesiące. I tym razem nie będę uzupełniać tego tekstu, ale postaram się wrzucić od razu najciekawsze wydarzenia, bo wiem, że znowu zapomnę zaktualizować tak jak to miało miejsce z poprzednim wpisem z tego cyklu. Tak więc zaczynamy! Muzyczne rozrywki


Kilka ciekawych dat wartych zapamiętania w tym kwartale, a zacznijmy od wydarzenia miesiąca czyli koncertu Imagine Dragons w Bordeaux Metropole Arena. Koncert ma miejsce już piątego kwietnia, spiesz się jeśli masz jeszcze ochotę załapać się na miejscówkę!
Zaś dzień po nich, na tej samej scenie zaśpiewa jedna z największych współczesnych francuskich gwiazd - Vianney. Chyba każdy z nas zna jego "Pas la", ciekawe jak brzmi na żywo! Koncert już piątego kwiatnia.
Siódmego kwietnia będzie miał miejsce koncert w Theatre Femina ku pamięci Ludwiga Van Bethovena, Za pianinem zasiądzie Jean-Philippe Guillo i zagra koncert n.3 en ut mineur opus 37. Osobiście niestety nie będę mogła wziąć w nim udziału, a szkoda. Może jeszcze kiedyś. 

Maj przywita Cię w rytmach jazzu, a to za sprawą Jazz River w Jardin Botanique po drugiej stronie rzeki. Darmowy koncert niedaleko knajpeczki Le Caillou gdzie usłyszysz rytmy rodem z Nowego Orleanu znakomicie zacznie ten piękny miesiąc! 
Fanów Juliena Doré będę musiała niestety rozczarować - jego koncert dwudziestego trzeciego maja jest już kompletny. Ale zawsze można pytać w facebookowych grupach, może akurat ktoś odsprzeda! 

Zaś w czerwcu ma miejsce święto muzyki! Dwudziestego pierwszego czerwca na większych i mniejszych placykach w mieście staną sceny, gdzie grupy mniej lub bardziej znane będą zabawiać masy ludzi. Warto to przeżyć, chociaż raz! Zdecydowanie polecam Ci udać się wtedy na miasto. 


Święta i happeningi


Największą i najbardziej przeze mnie wyczekiwaną imprezą w Bordeaux jest zdecydowanie święto wina. Od czternastego do osiemnastego czerwca miasto zamienia się w krainę winę płynącą. W tym roku to święto obchodzi dwudziestolecie, wiesz co to oznacza? To oznacza trzydzieści żaglowców, pięćset żaglówek, wielkie diabelskie koło i kilometrową ścieżkę wzdłuż rzeki gdzie będziesz mógł degustować najróżniejsze wina! To jak, rezerwujesz już bilet na czerwiec? Jeśli tak - daj znać, spotkajmy się pod drzewami na placu Quinconces i napijmy się razem winka. 
Wejściówka na pięć dni degustacji, a także bilet na transport publiczny można już zakupić. kosztuje on szesnaście euro!

Jedenastego i dwudziestego piątego kwietnia, trzeciego i dwudziestego trzeciego maja oraz szóstego i dzwudziestego czerwca możesz wziąć udział w miejskim spacerze z przewodnikiem. W tych dniach będziesz mógł zwiedzić kościoły, synagogę oraz meczet i usłszeć o historii wieloreligijności Bordeaux. Szczerze powiedziawszy chyba się wybiorę w najbliższych dniach, gdyż uwielbiam takowe tematy! Daj znać w komentarzu czy zainteresowałby Cię tekst z tego tour guidé. Zaś swój bilet możesz zarezerwować pod tym linkiem!

Warto również pamiętać, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca dostęp do centrum jest ograniczony - samochód musi pójść w odstawkę! Przerzuć się na tramwaje lecz nie zapomnij o bilecie, mandaty są srogie, a w tej chwili trwa kampania łapiąca ludzi jeżdżących na gapę. Niebawem stworzę podstronę gdzie zbiorę dla Ciebie wszystkie przydatne informacje na temat komunikacji miejsckiej w Bordeaux!

Pierwsza niedziela miesiąca to również darmowy wstęp do muzeów, ich wykaz znajdziesz pod tym zdjęciem: 


Jeśli zaś przypomni mi się coś ciekawego - dam Ci znać na fanpage bloga, na który już teraz serdecznie Cię zapraszam! 


A tymczasem miłęgo tygodnia i do zobaczenia niebawem! 
Pozdrawiam gorąco, 

Karolina

You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!