Najbardziej romantyczne miejsca w Bordeaux

08:55


Walentynki za nami, tak wiem. Ale miłość na pokaz, wszechobecne serduszka i słodko-pierdzące prezenty nie są dla mnie, zdecydowanie wolę gdy idziemy na spacer, bez okazji sprawiamy sobie przyjemności i upominki lub po prostu idziemy na dobrego burgera. Ale to może moja wizja romantyzmu jest spaczona? Zamiast jednak rozprawiać o indywidualnym podejściu do spraw sercowych proponuję Ci pokazać moje ulubione miejsca w Bordeaux, idealnie nadające się na romantyczny spacer, piknik w gronie znajomych czy po prostu samotny spacer w towarzystwie słodkiej, romantycznej aury. To takie miejsca na tym świecie, gdzie czujesz, że życie jest piękne.


Może wydać się to dziwne, ale mimo faktu iż Bordeaux samo w sobie jest przepięknym miastem czasami ciężko jest znaleźć miejsce gdzie możnaby spokojnie kontemplować życie czy obecność drugiej osoby u swojego boku. Powód jest prosty - ludzie. Kiedy tylko wyjdzie promień słońca, a temperatura wzrośnie wszyscy wypływają i zajmują każdy skrawek zieleni. Czy to piknik, czy to frisbee - zielone skwery są zajęte przez młodzież, dzieci i starszych. Więc jak tutaj zadbać o romantyczną atmosferę? Gdzie się wybrać?

j a r d i n   p u b l i q u e

Klasyk, do którego uwielbiam powracać, zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy wszystko budzi się do życia. Choć masy ludzi, dzieci i innych dziwactw mogą lekko odstraszyć jest to zdecydowanie jedno z moich ulubionych miejsc w mieście. 


Widok z tego punktu miasta nigdy się nie nudzi, oczy karmią się detalami, a uszy ciszą w centrum miasta. Spacery w ukwieconych alejkach albo piknik na soczystozielonej trawie są wspaniałym pomysłem. 

Magnolie symbolem zakochanychPomysły na romantyczną randkę w Bordeaux 


Spokojnym krokiem można dojść do ruin amfiteatru czy też do placu Quinconces, gdzie niebawem będzie wesołe miasteczko, gdzie dostaniesz słodkie pomme d'amour.p a r c   f l o r a l

Ogromny park z ogromnymi możliwościami. Słodkie, spokojne spacery po hektarach zieleni - to zdecydowanie idealne miejsce na rozłożenie kocyka i wpatrywanie się w błękit nieba... albo oczu!


Gdzie udać się na randkę w Bordeaux

Miejsce dla fanów orientalnej architektury, jest tam ogród w stylu japońskim, marokańskie altany... Zaś ogród różany odurza zapachem i kolorami. Jest co podziwiać, gdzie spacerować czy schować się w cieniu drzew.

c e n o n

Nie jestem w stanie bliżej określić położenia tego niezwykłego miejsca, ale ogólnie wyprawa na górny Cenon jest warta zachodu... słońca!

To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w tych okolicach, z tego punktu można obserwować całe miasto. Niedaleko znajduje się całkiem spory park i las, również ukwiecony i pełen atrakcji. Jednak to dla widoku miasta tracę głowę... Nie ma to jak spokojnie usiąść na murku i w otoczeniu owiec, koni i śpiewu ptaków popatrzeć na okolicę, w której się mieszka. Można dostrzec Place de la Bourse i barki pływające po Garonnie... Jest tam naprawdę cudnie i zazdroszczę ludziom tam mieszkającym!


Dla takich widoków zdecydowanie warto wyrwać się za miasto!


Jakie miejsca lubisz Ty? Odludne jak to ostatnie czy może tętniący życiem park? Gdzie wybrać się na idealną randkę? 


You Might Also Like

2 komentarze

  1. Ja zdecydowanie wolę przestrzenie poza miastem, poza skupiskami ludzi, z dala od szumu miasta, sam na sam we dwoje z przyrodą za pan brat :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!

Polub nas na Facebooku!