Najpopularniejsi francuscy Youtuberzy - Zobacz kogo warto śledzić

 • Posty

  20-05-22

  YouTube to platforma, która zrzesza najbardziej znanych twórców będących vlogerami. Należy zwrócić uwagę na to, że chcąc zaistnieć w sieci, warto otworzyć swój kanał i zrobić wszystko, by promować swoje idee wśród innych twórców. Są oczywiście niektórzy podważający wolność słowa i być może nawet ich zarzuty są słuszne. Chociaż w naszym kraju przeważnie ogląda się polskich twórców, to warto zwrócić się ku francuskiemu podwórku i najbardziej popularnym twórcom na YouTube, o których powiemy sobie parę słów.

  Popularni francuscy youtubersi kim są i jakie tematy poruszają

  Tak naprawdę YouTube francuski nie różni się zbyt bardzo od polskiego. Owszem, Francja jest innym krajem od Polski; jest bardziej różnorodny etnicznie kulturowo, religijnie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kanałów. Pierwszym z nich jest "Brut", który ma ponad 1,5 mln subskrypcji. Jest to naprawdę dobry wynik, o którym spora ilość polskich twórców może pomarzyć. Popularni twórcy francuscy na platformie YouTube w postaci Brut kręcą krótkie reportaże o różnorodnej tematyce.

  Innym znanym twórcą youtubowym na francuskim podwórku jest Stephane Edouard. To psycholog, który na swoim kanale opisuje relacje damsko-męskie. Jest to tematyka dość niszowa, a jednak ma on liczbę subów dość pokaźną, ponieważ mowa o 344 tysiącach. Wspominając o popularnych francuskich twórcach na YT, nie można zapomnieć o "Thinkerview" czy kultowym "innerFrench"

Popularni twórcy francuscy na platformie YouTube

Jak stać się popularnym youtuberem we Francji?

Przepis na stanie się popularnym youtuberem we Francji nie jest różny od tego, który jest w Polsce. Należy obserwować zachodzące zmiany w społeczeństwie, prezentować content, który będzie trafiać w gusta odbiorców i tym samym przełoży się na subskrypcje. Nie można zapomnieć o tym, że w późniejszym etapie może się to stać źródłem zarobku. Na pewno chcąc zaistnieć we Francji, nie można mówić nudno, można wzbudzać kontrowersje, ale przede wszystkim trzeba umieć realizować swoje materiały video w sposób łatwy, przyswajalny dla odbiorcy i niezbyt długi.


Autor artykułu Emilia Michalska

Komentuj