Quoi faire a Bordeaux? [decembre]

by - 10:07


Co w tym miesiącu dzieje się w Bordeaux? Jakie koncerty i festiwale mają miejsce, gdzie oglądnąć premierę filmu albo jaką restaurację odwiedzić? Jeśli nie macie pomysłu na ten miesiąc zapraszam do lektury! Każdy znajdzie coś dla siebie.

W grudniu zapraszam Cię na Marché de Noël, w którym się zakochasz. Jak już pisałam na Facebooku - zapachy i smaki najróżniejszych przysmaków będą nęcić Twoje kubki smakowe. Znajdziesz tu pomysły na prezenty świąteczne, możesz zrobić zdjęcie z Mikołajem w jego saniach czy też zakupić pachnąca choinkę.

Jeśli zaś już byłeś koniecznie odwiedź ich stronę na Instagramie i podziel się swoimi zdjęciami używająć hashtagu #MarcheNoelBdx

Siódmego grudnia, w bibliotece na Mériadeck ma miejsce degustacja... czekolady! Nie wiem jak Tobie, ale dla mnie grudzień to właśnie jej zapach, smak, najlepiej z delikatną nutką pomarańczy. Historia czekolady w naszym regionie oraz ogólnie rzecz ujmując skąd się wzięła kultura kakao i czekolady - to wszystko do odkrycia!


ATELIER CHOCOLAT

Oczywiście już jutro - darmowe wejście do wybranego muzeum w ramach pierwszej niedzieli miesiąca! Galerie sztuki, muzeum sztuki dekoracyjnej i designu czy też po prostu poznanie historii Bordeaux jako jednego z głównych portów handlu trójkątnego. Warto dowiedzieć się czegoś więcej!


Muzycznie tym razem. Przedstawiam Ci dzisiaj kilka sal koncertowych w mieście i okolicach, może w programie znajdziesz coś ciekawego dla siebie!
Mamy więc Krakatoa na Mérignac
Rocher de Palmer na Cenon (o, koncert Danakil dzisiaj!), Patinoire Mériadeck, na której grały już takie gwiazdy jak Deep Purple, Toto, Scorpions czy Europe. Wystarczy przeglądnąć ofertę, zarezerwować bilet i cieszyć się jak prosię w błotku!Obowiązkową rzeczą jest jednak wieczorny spacer po mieście. Cudownie oświetlone i udekorowane Bordeaux zachwyca jak co roku! Trzydzieści sześć kilometrów girland i łańcuchów, ponad trzydzieści tysięcy LEDów, wszystko to by świąteczna atmosfera była również ekologiczna. Obiecuję, że niebawem pojawi się kolejny wpis, gdzie pokażę Ci te wszystkie cuda! Największa choinka w mieście jak co roku znajduje się przed urzędem miasta, u stóp katedry św. Andrzeja. Ma osiemnaście metrów wysokości i jest przyozdobiona niesamowitą ilością światełek i świecidełek. Ponad sto innych choinek o wysokości dwóch metrów zdobią bordolejskie szkoły. W każdej dzielnicy jest ośmiometrowe drzewko - wszystkie zaś pochodzą z jednego miejsca: Tarn. 

Dziesiątego i siedemnastego grudnia w jednej z najpiękniejszych uliczek miasta odbędzie się jarmark świąteczny. Oczywiście postaram się tam pojawić, żeby ukazać Ci jak najwięcej magicznych chwil i dekoracji z Bordeaux. 


Więcej inspiracji znajdziesz tutaj, na stronie oficjalnego kalendarza Bordeaux


Jak Ty zamierzasz spędzić ostatni miesiąc tego roku? 

★ Facebook ★ Instagram ★ VSCO ★

You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!