Quoi faire à Bordeaux? [octobre]

by - 09:55

Co w tym miesiącu dzieje się w Bordeaux? Jakie koncerty i festiwale mają miejsce, gdzie oglądnąć premierę filmu albo jaką restaurację odwiedzić? Jeśli nie macie pomysłu na ten miesiąc zapraszam do lektury! Każdy znajdzie coś dla siebie.


Dzisiaj przedstawię Wam kilka ciekawych propozycji na ciepłe, październikowe dni. Jesień w Bordeaux jest fenomenalna, warto dać się jej porwać i zwiedzić nieco miasta! Moje coups de cœur  w tym miesiącu!
Zobacz koniecznie!

Saison Street Art 2016:
QFAB2016

Pierwsza edycja tego festiwalu sztuki nowoczesnej (w końcu do tej kategorii zaliczamy sztukę uliczną), około trzydziestu imprez, spotkań i konferencji z w sumie setką uczestników - artystów z Bordeaux znanych nie tylko tutaj, ale i cieszących się międzynarodową sławą! 
Kliknij na mapkę, aby ją powiększyć.Challenge du Ruban Rose:


Październik to miesiąc walki z rakiem piersi i rakiem szyjki macicy. Niezwykle ważne jest więc by było o tym głośno! Z tej okazji w Bordeaux 16 października odbędzie się bieg Challenge du Ruban Rose, który w zeszłym roku ucieszył się niezwykle ciepłym przyjęciem! Kobiety, mężczyźni, młodzi, starzy - najważniejsze jest, by dla własnej satysfakcji dotrzeć do mety! Możliwy jest bieg na 6 jak i na 10 kilometrów. Start już szesnastego! Organizowana już od kilku lat impreza cieszy się coraz większą popularnością, w czasie jej trwania można swobodnie porozmawiać na ten jakże ważny, kobiecy temat. W tym mini-maratonie każdy jest zwycięzcą, wystarczy tylko wziąć w nim udział!


Animasia:


Pierwszy i drugi października to dla fanów mangi i anime święta - Animasia! Zakochani w Japonii mają okazję do zobaczenia wielu wystaw poświęconych kraju Kwitnącej Wiśni, mogą wziąć udział w warsztatach - rysunku, makijażu... To miejsce w którym dowiecie się co koniecznie zobaczyć w Tokyo, jak zrobić maki kawaii oraz skąd wzięły się lolity. Na co czekać?


Le marché du Bon Goût d’Aquitaine:
150 stands de produits seront présents pour le plus grand marché de producteurs à ciel ouvert de la région.
źródło: sudouest.fr
To już 23 edycja! Co roku przez trzy dni producenci lokalnych i tradycyjnych akwitańskich przysmaków zbierają się w jedno miejsce, by zaoferować ich produkty najwyższej jakości! Zapachy i smaki są nie z tej ziemi, osobiście uwielbiam tam chodzić! Degustacja jest czymś jak najbardziej normalnym, można również swobodnie porozmawiać na temat sposobu wytwarzania ich przysmaków czy też tradycji. I tak szepnę od siebie - najlepszy nugat znajdziecie po prawej stronie Lwa na Stalingradzie. Nie ma co czekać,są tam tylko do niedzieli!

Cock Robin:


Grupa z młodości moich rodziców, która reaktywowała się w 2006 roku pojawi się w Bordeaux! Cock Robin zna każdy z nas, nie koniecznie z nazwy, ale ich piosenki - na pewno tak. Dlaczego więc odmówić sobie takiej przyjemności i nie pójść na ich koncert? Już w przyszłą sobotę, ósmego października! Bilety nie są drogie, szczerze zastanawiam się nad wysłaniem moich rodziców tam - byłby to fajny prezent na kolejną ich rocznicę. Antiques:

W Hali Chartrons w ten weekend można odkryć istne perełki - stare meble, antyki, płyty, biżuteria... Raj na ziemi dla miłośników staroci takich jak ja! A jeśli nie lubicie tłoku i wolicie pochodzić, pooglądać i powybierać w spokoju, w Bordeaux jest masa salonów staroci i antyków, które nie są drogie. Mój ulubiony? Wielki hangar niedaleko dworca głównego w Bordeaux - mają tam wszystko, od mebli, przez żyrandole, posągi i statuetki, po książki (jedno euro za książkę!) i płyty winylowe (dwadzieścia centów sztuka). Niebo na ziemi, prawda?
A propos antyków - dwa razy w roku, na największym placu miasta pojawia się wystawa staroci. Zawsze ma to miejsce na wiosnę i na jesień, tak więc - pod koniec października szykujcie się na takie widoki:
Autumn2016
źródło: lespavesbordelais.fr

La Foire aux Loisirs:


W skrócie la Foire, a dla początkujących - Wesołe miasteczko. Zupełnie jak w przypadku wielkiej wystawy antyków, wesołe miasteczko przybywa do Bordeaux dwa razy do roku - wiosną i jesienią, również na plac Quinconces. Zabawa dla całej rodziny garantowana! Korzystajmy, póki ładna pogoda (choć już trochę pada).


Jeszcze tylko szybkie ogłoszenie natury promocyjnej - jak wiecie należę do Klubu Polki, który zrzesza Polki (i Polaka) na całym świecie. Z tego miejsca serdecznie chcę Was zaprosić na naszą stronę Klub Polki (chwilowo w budowie), Fanpage na Facebooku oraz profile na Twitterze i Instagramie, dzięki którym dowiecie się więcej o nas, o naszych wspaniałych przygodach i życiu na emigracji. Serdecznie zapraszm!
★ Facebook ★ Instagram ★ VSCO ★

You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!