Quoi faire à Bordeaux? [septembre]

by - 11:35

Co w tym miesiącu dzieje się w Bordeaux? Jakie koncerty i festiwale mają miejsce, gdzie oglądnąć premierę filmu albo jaką restaurację odwiedzić? Jeśli nie macie pomysłu na ten miesiąc zapraszam do lektury! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - warto więc poszerzyć swoje horyzonty udając się do muzeum! Swoje drzwi za darmo otwierają między innymi: CAPC, czyli muzeum sztuki nowoczesnej; muzeum Akwitanii, muzeum sztuki dekoracyjnej i designu, centrum Jean Moulin, muzeum sztuk pięknych... Ich stałe wystawy są niezwykle piękne i koniecznie trzeba skorzystać z tak fantastycznej okazji, by je zwiedzić! Moje coups de cœur  w tym miesiącu!
Zobacz koniecznie!Wystawa: Złoto Akanów.


Niezwykły system walutowy do odkrycia! Akanowie to grupa etniczna zamieszkująca głównie tereny Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej, zdominowali oni produkcję złota w tym regionie i wprowadzili oryginalny system ważenia złotego pyłu. Precyzyjne i piękne odważniki, a także cała historia czekają na Was w muzeum Akwitanii. Gastronomia: Tous au restaurant!

Fantastyczna inicjatywa, która pozwoli Wam odkryć wiele nowych restauracji i smaków! Zasada jest banalnie prosta - po zamówieniu jednego kompletnego menu, drugie jest za darmo. Impreza idealna dla par, które niekoniecznie chcą przepłacać, ale jednocześnie pragną odkryć kilka nowych miejsc w mieście. W Bordeaux aż osiemnaście restauracji bierze udział w tej akcji, ich listę znajdziecie pod tym linkiem. Zaczynamy 19 września! 
Idea tej imprezy również jest prosta jak konstrukcja cepa, jednak bardzo mi się podoba. Czy jest coś lepszego od wieczorka spędzonego w pięknym ogrodzie botanicznym, słuchając jazzu granego na żywo i popijając czerwone wino? Taki jesienny wieczór wygrywa wszystko. Od 7 września do 30 listopada, w każdą środę, czwartek, piątek oraz sobotę będą miały miejsce koncerty. Wejście jest darmowe, jednakże konsumpcja miejscowych przysmaków bądź napojów jest obowiązkowa (żeby wesprzeć organizację, która to organizuje). Ceny nie są wygórowane, z całego serca polecam!Szykuje się premiera ponoć fantastycznego filmu. 

Główny bohater Ben żyje z żoną i szóstką dzieci w ich małym raju, w lesie gdzieś u wybrzeży Pacyfiku. Niestety - tragedia zmusza ich do opuszczenia tego cudownego miejsca i stawienia czoła wyzwaniom społeczeństwa. Ben musi zredefiniować pojęcie 'rodzic' by móc zapewnić dobro i bezpieczeństwo dla swoich dzieci. 

Premiera filmu w kinie UGC w Bordeaux to nie tylko projekcja filmu w wersji oryginalnej. To również możliwość spotkania się z samym reżyserem Mattem Ross. 
Niezwykłe miesjca, które zwykle są niedostępne dla publiczności będą konkurować ze sobą w dziedzinie kreatywności by Wam zaimponować! Te kilka dni (16-18 września) są znakomitą okazją by zwrócić uwagę na piętnaście lat kreacji architekturalnych, sztuki czy muzyki. Kompletny program znajdziecie po kliknięciu w tytuł powyżej. 
Druga edycja tego festiwalu, który oferuje nam trzy dni koncertów, wystawy sztuki jak również debatę na temat zmian klimatycznych i tego jak wpływają one na oceany. Jak co roku impreza odbywa się w Darwinie, w starej remizie Niel. 

W tym roku partonem tego festiwalu jest socjolog i filozof Edgar Morin. 
Wrzesień w Bordeaux jest przepięknym miesiącem. Czuć zbliżającą się jesień, jednak nadal jest słonecznie i bardzo ciepło! Warto wykorzystać ten wspaniały czas na spacery po licznych parkach w Bordeaux, jak na przykład Jardin Public, Parc Floral czy Parc Bordelais

Parc Floral
BTW: bonnée rentrée dla wszystkich, którym skończyły się wakacje i niestety czas powrócić do szkoły/na studia. Niech ten rok będzie dla nas wszystkich łaskawy! 
★ Facebook ★ Instagram ★ VSCO ★

You May Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!