Bordeaux Fête le Vin 2016

by - 09:10

W tym tygodniu będzie mieć miejsce  wielka impreza - Bordeaux Fête le Vin. To okrągła, dziesiąta rocznica, a więc i goście oraz atrakcje będą wyjątkowe. Dzisiaj przybliżę Wam nieco tę tradycję i opowiem co można tam robić!Bordeaux fête le vin, czyli Bordeaux celebruje wino, choć w samym mieście mówi się na tę imprezę fête du vin, czyli święto wina to cykliczna impreza ogranizowana co dwa lata i tak już od 1998 roku. Jak łatwo podliczyć tegoroczna edycja jest dziesiątą, na tę okazję miasto przygotowało masę atrakcji. Ale o tym zaraz.

Święto wina jest organizowane w lata parzyste, zamiennie z inną wielką imprezą jaką jest święto rzeki (poprawna nazwa to Bordeaux celebruje rzekę, ale Bordolejczycy mają własną nazwę). Miasta partnerskie i goście honorowi są przeróżni - dwa lata temu gościliśmy gości z Kalifornii, a konkretnie z Los Angeles, a jeszcze wcześniej Hong Kong. Bordeaux zamienia się w isntą wieżę Babel, gdzie co człowiek to inny język. Kulturowa mieszanka próbująca ponad pięćdziesięciu gatunków wina Bordeaux, zajadająca się ostrygami z Bassin d'Arcachon czy jambon de Bayonne. 

W tym roku święto wina zaczyna się 23 czerwca i trwa cztery dni. Dziesięć miast na dziesiątą edycję:

__________  Great Wine Capitals Global Network, czyli: Bordeaux, Bilbao, Cape Town, Mainz, Mendoza, Porto, San Francisco, Valoaraiso, Adelaide, 

oraz:

__________ Quebec, Bruksela i Hong Kong

Dwa kilometry deptaku wzdłóż rzeki, setki tysięcy ludzi i litry wina - to czeka Was w Bordeaux już od jutra! Kolejną atrakcją będzie możliwość wejścia na pokład Belem - legendarny trójmasztowiec zawinie do Księżycowego Portu, gdzie wraz ze świętem wina będzie obchodził swoje 120 urodziny!

Jak zawsze będzie pokaz sztucznych ognii (co wieczór, przez cztery dni), oraz iluminacje świetlne na Place de la Bourse. Jak to wygląda? 

Poniżej zamieszczam mapkę, dzięki której będzie można się lepiej odnaleźć:

Bilety na degustację można kupić na miejscu lub przez Internet.Czy warto iść? Jak najbardziej! Możliwość degustacji i rozmowy z właścicelami największych château w regionie daje okazję do lepszego poznania miejsca, w którym się mieszka. Atrakcji jest bardzo dużo, jednak moim zdaniem najpiękniejszym momentem jest wieczór i iluminacje na placu. Budynki użyte jako wielki ekran, idealnie dopasowana muzyka i ta cisza, gdy wszyscy skupieni na oglądaniu wspaniałych grafik zapominają o wszystkim. 

Żeby oddać jakoś atmosferę tej imprezy zapraszam do oglądnięcia tego spotu:
★ Facebook ★ Instagram ★ VSCO ★

You May Also Like

2 komentarze

  1. Chciałabym tam być by móc zobaczyć i przeżyć to wszystko. Mimo iż wino pijam tylko okazyjnie to z takiej okazji mogłabym skusić się na lampkę a może nawet dwie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj warto! Kolejna edycja już za dwa lata, zapraszam! Mogę robić za przewodnika :)

      Usuń

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!