EURO 2016 w Bordeaux

13:59

Szybki wpis wyjaśniający jak będzie wyglądać organizacja Euro 2016 w Bordeaux – przede wszystkim komunikacja miejska, strefy kibica i przydatne informacje dla mieszkańców, fanów i innych turystów! 

Zacznijmy od stref kibica.

Główna strefa kibica to Place des Quinconces - prace, żeby dobrze ją zorganizować już się zaczęły. Od dziesiątego czerwca do dziesiątego lipca w centrum miasta będzie mogło się zebrać nawet 60 000 ludzi! Żeby zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę miasto przewidziało kilka zmian. Oto i one:


Na zielono zaznaczono ulice, które jedynie z okazji Euro 2016 zmieniają kierunek. Są to ulice jednokierunkowe, żeby ułatwić opuszczenie strefy kibica postanowiono ukierunkować je w stronę centrum miasta. Na fioletowo zaznaczona jest strefa kibica, która będzie zabezpieczona i ochraniana. W różowej strefie znajdzie się punkt informacyjny dla przechodniów. Niebieski prostokąt jest zarezerwowany dla pojazdów służb bezpieczeństwa tej strefy. Place i ulice zaznaczone na czerwono to miejsca, w których na czas trwania Euro 2016 będzie absolutny zakaz parkowania wszelakich pojazdów. Jedyne miejsce gdzie można zostawić swoje zmotoryzowane dwa koła są zaznaczone na pomarańczowo. Tak ma wyglądać organizacja ścisłego centrum przez miesiąc gry. 


Pomiędzy 12:00 a 17:00 zmienia się coś jeszcze:

Znak zakazu oznacza, że żaden pojazd niemający uprawnień nie będzie mógł wjechać w dane uliczki. Cztery czarne strzałki ze znakiem czerwonego krzyża oraz bus pokazują drogi zarezerwowane jedynie dla pojazdów medycznych i autobusów. Są to również drogi ewakuacyjne. 


Po godzinie 17, organizacja tego miejsca będzie wyglądać w ten sposób:Różnica nie jest wielka, zostaną zamknięte kolejne cztery ulice.O tym jak dostać się do strefy kibica na placu Quinconces oraz na stadion korzystając z komunikacji miejskiej dowiecie się z mojego postu na Fanpage. Postaram się aktualizować informacje na bieżąco. Na czas trwania Euro 2016 wszystkim, którzy będą korzystać z komunikacji miejskiej polecam śledzenie Twittera: Tramwaj A, Tramwaj B, Tramwaj C, VCub, Circulation Bordeaux Metropole gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje o godzinach zamknięcia mostu, wypadkach czy korkach.

Jak będzie wyglądać sytuacja w okolicach stadionu Euro?Strefa zaznaczona żółtym kolorem będzie całkowicie zablokowana na dwie godziny przed rozgrywkami. Zakazy wjazdu to ulice zablokowane - warto zauważyć, że jest wtedy zablokowany dojazd przez most Chaban-Delmas w stronę Cite du Vin. Czerwona ścieżka to trasa dodatkowego autobusu, który będzie kursować pomiędzy stadionem a Cite du Vin. 

I dwie najważniejsze informacje - strefa zakreślona na błękitny kolor będzie całkowicie zablokowana, dostęp do niej będą miały jedynie upoważnione pojazdy. Warto też zaznaczyć, że zjazd z obwodnicy numer 4c również będzie zamknięty. Aby dostać się na most Pont d'Aquitaine trzeba będzie pojechać nieco dalej, do zjazdu 4b lub 4a.

Całe szczęście - te zmiany będą ważne jedynie w dniach, w których będą mecze, czyli: 

__________‣ sobota, 11 czerwca
__________‣ wtorek, 14 czerwca
__________‣ sobota, 18 czerwca
__________‣ wtorek, 21 czerwca
__________‣ sobota, 2 lipca

Osobom biorącym udział życzę szampańskiej i bezpiecznej zabawy! ★ Facebook ★ Instagram ★ VSCO ★


You Might Also Like

0 komentarze

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!

Polub nas na Facebooku!