Pause Internet: Les endroits les plus populaires sur Instagram

11:09


Ciężko jest sobie wyobrazić obecne życie bez wielu nowinek technicznych, bez telefonów, bez aparatów. To, jak bardzo się to rozwinęło w ciągu ostatnich kilku-kilkunastu lat jest niesamowite i zachwycające. Możemy z taką łatwością dzielić się z bliskimi naszymi przeżyciami i chwilami, aż ma się wrażenie, że oni również brali w tym udział. Technologia to fantastyczna rzecz! O tym właśnie dzisiaj, a dokładniej o ósmym rodzaju sztuki - fotografii. Precyzując jeszcze bardziej mowa będzie o Instagramie i zdjęciach Bordeaux tam zamieszczanych!


Na pierwszy ogień idzie oczywiście La Place de la Bourse. Jest to moim zdaniem najpiękniejsza wizytówka tego miasta. Wiele się tam wydarzyło i zapewne wiele jeszcze się wydarzy. Wieczorną porą ten plac odżywa, tu spotyka się młodzież, tutaj ma miejsce finał Zombie Walk, tutaj najczęściej świeżo upieczeni małżonkowie robią sesję zdjęciową. To miejsce jest magiczne i piękne, za każdym razem kiedy tamtędy przechodzę mówię do siebie: "mam niesamowite szczęście, że tu mieszkam".Kolejnym popularnym miejscem jest inny plac, jeden z największych w Europie - Place des Quinconces. Tutaj miał miejsce jeden z najciekawszych koncertów Pink Floyd, tutaj dwa razy do roku pojawia się Wesołe Miasteczko, wielki pchli targ... To niezwykle popularne miejsce w Bordeaux. Instagram jest pełen zdjęć z tego jakże klimatycznego miejsca.


Teraz czas na Jardin Public i okolice, które zachwycają niesamowitą architekturą. Park ten jest niemalże cały czas zielony i cały czas pełen ludzi. Tutaj mają miejsce przedstawienia dla dzieci, można też znaleźć drewniane półki z książkami, które można zabrać, położyć się na kocu pod drzewem i czytać całe popołudnie, Można też nakarmić karpie czy kaczki, można wziąć udział w warsztatach z ogrodnictwa... Czego dusza zapragnie!Les quais de Bordeaux, czyli deptak ciągnący się wzdłuż rzeki oferuje również niezwykle piękne widoki. Znajdują się tutaj tereny do koszykówki, siatkówki, squasha czy hokeja. Jest i skatepark, a także place zabaw dla dzieci. Po obu stronach rzeki są ścieżki rowerowe i masa zielonej przestrzeni wręcz zachęcającej do wygodnego rozłożenia się w trawie i zapomnienia o troskach całego dnia.


Bordeaux słynie ze swojej cudownej architektury, a tę najlepiej reprezentują wszystkie bazyliki, kościoły i katedry jakie tu znajdziecie. Warto jest pobłądzić nieco po mieście i wpaść na niezwykle interesujący budynek. Większość kościołów jest odnowiona nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz; są ogrzewane i... naprawdę piękne.Ale nie tylko kościoły są piękne! Fasady budynków w całym mieście zachwycają mnie za każdym razem kiedy wychodzę na spacer. Kto nie wierzy niech ogląda:


Również jesteś #instaaddict i szukasz nowych, ciekawych zdjęć i kont aby czerpać inspirację? Oto moja lista najciekawszych i najpiękniejszych Instagramowych kont i najczęściej używanych hashtagów, dzięki którym znajdziesz naprawdę piękne zdjęcia z Bordeaux i okolic!
Który profil Waszym zdaniem zasługuje na najwięcej uwagi? Dajcie znać w komentarzach!


Wszystkie zdjęcia użyte w tym wpisie pochodzą z mojego konta @krln.s ★ Facebook ★ Instagram ★ VSCO ★You Might Also Like

4 komentarze

 1. Już od dawna wiedziałam, że muszę kiedyś odwiedzić Bordeaux... No i nabrałam jeszcze większej ochoty :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czy spacery po Bordeaux mogą się znudzić? Chyba nie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwarantuję Ci, że nawet po siedmiu latach się nie nudzi :)

   Usuń

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!

Polub nas na Facebooku!